На репертоару

Народно позориште у Београду
мај | среда | 19:00 | Велика сцена

ЂАНИ СКИКИ / ПАЈАЦИ

мај | среда | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Максим Горки

мај | четвртак | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Вилијам Шекспир

мај | четвртак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Александар Југовић

мај | петак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , Лудвиг Минкус

мај | петак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Јован Стерија Поповић

мај | субота | 19:30 | Велика сцена

(Опера) , Ђакомо Пучини, са гостом

мај | субота | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

мај | недеља | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

САЛОНИКА – СОЛУН, представа трупе Equal Voices Arts Универзитета, Нови Зеланд

мај | понедељак | 20:00 | Велика сцена

КОНЦЕРТ „У ИНАТ 75-ој – КОРНЕЛИЈЕ КОВАЧ“

мај | понедељак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Опера) , В.А. Моцарт

мај | уторак | 19:00 | Велика сцена

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА ПОВОДОМ ДАНА ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ , у организацији Одбора за неговање традиција ослобдилачких ратова Србије

мај | уторак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Александар Поповић

мај | среда | 19:00 | Велика сцена

(Опера) , Ђузепe Верди, са гостима

мај | среда | 12:00 | Сцена "Раша Плаовић"

ДОДЕЛА ЗЛАТНЕ ЗНАЧКЕ, у организацији КПЗС-а и Министарства спољних послова Републике Србије

мај | среда | 20:00 | Сцена "Раша Плаовић"

ACCORDION FANTASY / ПРЕДСТАВА ЈЕ ОТКАЗАНА, концерт Д. Секулића (хармоника) и бенда, у организацији Ротаракт клубова Београд

мај | четвртак | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Меша Селимовић

мај | четвртак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Милош Николић, уместо заказане представе ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

мај | петак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , П. И. Чајковски

мај | петак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Л. Н. Толстој

мај | субота | 12:00 | Велика сцена

(Драма) , Јован Стерија Поповић

мај | субота | 19:00 | Велика сцена

(Опера) , Ђузепе Верди

мај | субота | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

САРА, по мотивима драме „Сара или Крик јастога“ Џ. Марела , гостује Шабачко позориште

мај | недеља | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , А. П. Чехов

мај | недеља | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Ђерђ Шпиро

мај | понедељак | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Бранислав Нушић

мај | понедељак | 20:00 | Сцена "Раша Плаовић"

ЉУБАВ НА СМРТ или ТРАГИЧНА ЉУБАВ У ДЕЛИМА НЕМАЧКИХ РОМАНТИЧАРА, концерт за клавир и флауту

мај | уторак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , балет на музику Горана Бреговића

мај | уторак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Л. Н. Толстој

мај | среда | 20:00 | Велика сцена

ГАЛА КОНЦЕРТ ОПЕРСКОГ СТУДИЈА СА ГОСТИМА, уз учешће Уметничког ансамбла МО „Станислав Бинички“

мај | среда | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Бранислав Нушић

мај | четвртак | 20:00 | Велика сцена

СВЕЧАНИ ПРОГРАМ, поводом обележавања 10 година рада Фондације „Ана и Владе Дивац“

мај | четвртак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Николај Васиљевич Гогољ

мај | петак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , либрето, кореографија и режија Раду Поклитару

мај | петак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Лукас Бeрфус

мај | субота | 19:00 | Велика сцена

(Опера) , Ђакомо Пучини , гости диригент Алберто Веронези (Италија) и Сеунгеун Луна (Кореја) у улози Ћо-Ћо-Сан

мај | субота | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Жељко Хубач

мај | недеља | 11:00 | Велика сцена

ТЕСЛА И БИТКА НА МАГНЕТНОМ ПОЉУ, мјузикл за децу Дечјег културног центра, Београд

мај | недеља | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Аугуст Стриндберг

мај | недеља | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Едмон Ростан

мај | понедељак | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Коста Трифковић

мај | понедељак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

МАЛА МАЂАРСКА ПОРНОГРАФИЈА , по причама из дела П. Естерхазија, гостује Ujvideki Szinhaz, Нови Сад

мај | уторак | 19:30 | Велика сцена

(Опера) , Ђоакино Росини

мај | уторак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

ОДУМИРАЊЕ МЕДВЕДА , драма Бранка Ћопића, гостује Народно позориште из Ужица

мај | среда | 20:00 | Велика сцена

ДАН СЛОВЕНСКЕ ПИСМЕНОСТИ, свечани концерт у извођењу Ансамбла „Коло“, Националног ансамбла Бугарске „Филип Кутев“

мај | среда | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

АНАЛФАБЕТА, комедија Б. Нушића, гостује Народен театар из Охрида

мај | четвртак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , П. И. Чајковски, са гостом

мај | четвртак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Т.М.Ригонат, по роману Ф.М.Достојевског

мај | петак | 19:30 | Велика сцена

ВЛАДИМИР И КОСАРА (КОНЦЕРТНО ИЗВОЂЕЊЕ), опера Стевана Дивјаковића, гостује СНП

мај | петак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Александар Поповић

мај | субота | 19:00 | Велика сцена

(Опера) , Жорж Бизе

мај | субота | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Данило Киш

мај | недеља | 19:00 | Велика сцена

РИЧАРД ТРЕЋИ,

мај | недеља | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

ЉУБИНКО И ДЕСАНКА , комедија А. Поповића, студенти ФДУ, III година позоришне режије

мај | понедељак | 12:00 | Велика сцена

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА, поводом 50 година од настанка Фондације „Солидарност Србије“

мај | понедељак | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Јован Стерија Поповић

мај | понедељак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Ерик Е. Шмит

мај | уторак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , Лео Делиб

мај | уторак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Љубомир Симовић

мај | среда | 19:30 | Велика сцена

(Опера) , Ђузепе Верди

мај | среда | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Албер Ками

јун | четвртак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , балет у кореографији Владимира Логунова, према роману Оскара Вајлда

јун | петак | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Фридрих Шилер

јун | петак | 14:00 | Сцена "Раша Плаовић"

XXI ФЕСТИВАЛ КОРЕОГРАФСКИХ МИНИЈАТУРА, Селекција финалиста (улаз слободан)

јун | субота | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Бертолт Брехт

јун | субота | 20:00 | Сцена "Раша Плаовић"

XXI ФЕСТИВАЛ КОРЕОГРАФСКИХ МИНИЈАТУРА, Финале такмичарског програма

јун | недеља | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Синиша Ковачевић

јун | недеља | 20:00 | Сцена "Раша Плаовић"

XXI ФЕСТИВАЛ КОРЕОГРАФСКИХ МИНИЈАТУРА, Ревијални програм – јубилеј Смиљане Мандукић

јун | понедељак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Л. Н. Толстој

јун | уторак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , П. И. Чајковски

јун | уторак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Тенеси Вилијамс, 50% попуста

јун | среда | 19:30 | Велика сцена

(Опера) , Франческо Чилеa, са гостима

јун | среда | 11:00 | Сцена "Раша Плаовић"

ДЕЧЈИ ДРАМСКИ ФЕСТИВАЛ, Предшколске установе „Дечји дани“

јун | среда | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

ФИЛОЗОФСКИ ТЕАТАР, гостује Борис Буден, разговор води Срећко Хорват

јун | четвртак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , либрето, кореографија и режија Раду Поклитару

јун | четвртак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Александар Поповић

јун | петак | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Коста Трифковић, 50% попуста

јун | петак | 19:00 | Сцена "Раша Плаовић"

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА, поводом Дана школе АРТИМЕДИЈА

јун | субота | 19:00 | Велика сцена

НОРМА / ПРЕМИЈЕРА I, опера Вићенца Белинија

јун | субота | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Николај Васиљевич Гогољ, / представа посвећена др Браниславу Војиновићу (1892–1951), 50% попуста

јун | недеља | 12:00 | Велика сцена

X МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ МУЗИКЕ И ИГРЕ „АМАДЕУС“ , концерт лауреата

јун | недеља | 20:00 | Велика сцена

(Драма) , Меша Селимовић

јун | недеља | 12:00 | Сцена "Раша Плаовић"

КОНЦЕРТ ДЕЧЈЕГ ХОРА „ХОРИСЛАВЦИ“,

јун | недеља | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Јован Стерија Поповић, / представа посвећена Драгомиру Јанковићу (1867–1944), 50% попуста

јун | понедељак | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Синиша Ковачевић

јун | понедељак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

ЗАБАВА КОД МОЦАРТА, у извођењу Оперског студија „Борислав Поповић“, 50% попуста

јун | уторак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , Адолф Адам

јун | уторак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Жан Ануј, 50% попуста

јун | среда | 19:00 | Велика сцена

(Опера) , Ђузепе Верди, / представа посвећена Бранку Пивничком (1917–1983)

јун | четвртак | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Љубомир Симовић

јун | петак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , балет на музику Горана Бреговића

јун | петак | 21:00 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Теренс Мек Нeли

јун | субота | 12:00 | Велика сцена

ПРОМОЦИЈА МОНОГРАФИЈЕ О ГОРДАНИ ЈЕВТОВИЋ, аутор Владимир Јовановић, издавачи МПУС, Народно позориште у Београду и PRESS CLUB

јун | субота | 19:00 | Велика сцена

НОРМА / ПРЕМИЈЕРА II, опера Винћенца Белинија

јун | субота | 21:00 | Сцена "Раша Плаовић"

ЧЕХОВ ЈЕ ТОЛСТОЈУ РЕКАО ЗБОГОМ, драма по тексту Мира Гаврана, у продукцији „YUGOART-а“

јун | недеља | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Вилијам Шекспир

јун | недеља | 21:00 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Александар Југовић

јун | понедељак | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Синиша Ковачевић

јун | уторак | 19:30 | Велика сцена

(Опера) , Ђузепe Верди, са гостима

јун | уторак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

СУМЊИВО ЛИЦЕ / ПРЕТПРЕМИЈЕРА, комедија Бранислава Нушића

јун | среда | 19:30 | Велика сцена

(Опера) , Пјетро Маскањи

јун | среда | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

СУМЊИВО ЛИЦЕ / ПРЕМИЈЕРА, комедија Бранислава Нушића

јун | четвртак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , П. И. Чајковски

јун | четвртак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

СУМЊИВО ЛИЦЕ , комедија Бранислава Нушића, Прочитај више...

јун | петак | 19:00 | Велика сцена

(Драма) , Јован Стерија Поповић

јун | петак | 21:00 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Лукас Бeрфус, 50% попуста

јун | субота | 19:00 | Велика сцена

(Опера) , Ђузепe Верди, са гостима

јун | субота | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

МЕЂУИГРЕ, комедија М. Сервантеса, дипломска представа III године глуме АЛУМ

јун | недеља | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Бранислав Нушић

јун | понедељак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

НУШИЋ –ТРИПТИХ , дипломска представа прве генерације студената Института за уметничку игру, Београд

јун | уторак | 19:30 | Велика сцена

(Балет) , на музику Војислава Вокија Костића

јун | уторак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Л. Н. Толстој

јун | среда | 19:30 | Велика сцена

МРТВЕ ДУШЕ, Н.В. Гогољ / АнаЂорђевић, гостује Народно позориште, Ниш

јун | среда | 20:00 | Сцена "Раша Плаовић"

ИЗ ЦИКЛУСА „ВЕЛИКАНИ БЕЛКАНТА“, вече посвећено Г. Доницетију, у организацији „Ars Kreativa“

јун | четвртак | 19:30 | Велика сцена

(Драма) , Коста Трифковић, 50% попуста

јун | четвртак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

ЦИЈАНИД У ПЕТ, драма Павела Кохоута, представа Академије лепих уметности и мултимедија (АЛУМ)

јун | петак | 20:00 | Велика сцена

ЗАВРШНИ ГАЛА КОНЦЕРТ

јун | петак | 12:00 | Сцена "Раша Плаовић"

МОНОЛОЗИ, завршни рад III године глуме Академије лепих уметности и мултимедија

јун | петак | 20:30 | Сцена "Раша Плаовић"

(Драма) , Оскар Вајлд, 50% попуст

Догађаји
  • 7.5. САЛОНИКА – СОЛУН, представа трупе Equal Voices Arts Универзитета, Нови Зеланд
  • 8.5. КОНЦЕРТ „У ИНАТ 75-ој – КОРНЕЛИЈЕ КОВАЧ“
  • 9.5. СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА ПОВОДОМ ДАНА ПОБЕДЕ СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА ПОВОДОМ ДАНА ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ у организацији Одбора за неговање традиција ослобдилачких ратова Србије
  • 10.5. ACCORDION FANTASY, концерт Д. Секулића (хармоника) и бенда, у организацији Ротаракт клубова Београд
  • 10.5. ДОДЕЛА ЗЛАТНЕ ЗНАЧКЕ у организацији КПЗС-а и Министарства спољних послова Републике Србије
  • 10.5. ОТЕЛО, гости диригент Адриан Морар (Румунија) и Анастасија Холц у улози Дездемоне
  • 15.5. ЉУБАВ НА СМРТ или ТРАГИЧНА ЉУБАВ У ДЕЛИМА НЕМАЧКИХ РОМАНТИЧАРА, концерт за клавир и флауту
  • 17.5. ГАЛА КОНЦЕРТ ОПЕРСКОГ СТУДИЈА СА ГОСТИМА,уз учешће Уметничког ансамбла МО „Станислав Бинички“
  • 18.5. СВЕЧАНИ ПРОГРАМ, поводом обележавања 10 година рада Фондације „Ана и Владе Дивац“
  • 20.5. МАДАМ БАТЕРФЛАЈ, гости диригент Алберто Веронези (Италија) и Сеунгеун Луна (Кореја) у улози Ћо-Ћо-Сан
  • 22.5. МАЛА МАЂАРСКА ПОРНОГРАФИЈА по причама из дела П. Естерхазија, гостује Ujvideki Szinhaz, Нови Сад
  • 23.5. ОДУМИРАЊЕ МЕДВЕДА драма Бранка Ћопића, гостује Народно позориште из Ужица
  • 24.5. АНАЛФАБЕТА комедија Б. Нушића, гостује Народен театар из Охрида
  • 24.5. ДАН СЛОВЕНСКЕ ПИСМЕНОСТИ, свечани концерт у извођењу Ансамбла „Коло“, Националног ансамбла Бугарске „Филип Кутев“
  • 25.5. УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА / гост диригент Јакопо Сипари ди Пескасероли (Италија)
  • 26.5. ВЛАДИМИР И КОСАРА опера Стевана Дивјаковића, гостује СНП
  • 28.5. ЉУБИНКО И ДЕСАНКА комедија А. Поповића, студенти ФДУ, III година позоришне режије
  • 29.5. СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА поводом 50 година од настанка Фондације „Солидарност Србије“
  • 2.6. XXI ФЕСТИВАЛ КОРЕОГРАФСКИХ МИНИЈАТУРА Селекција финалиста (улаз слободан)
  • 3.6. XXI ФЕСТИВАЛ КОРЕОГРАФСКИХ МИНИЈАТУРА Финале такмичарског програма
  • 4.6. XXI ФЕСТИВАЛ КОРЕОГРАФСКИХ МИНИЈАТУРА Ревијални програм – јубилеј Смиљане Мандукић
  • 7.6. ДЕЧЈИ ДРАМСКИ ФЕСТИВАЛ Предшколске установе „Дечји дани“
  • 7.6. AДРИЈАНА ЛЕКУВРЕР, гостују Горги Цуцковски (Македонија) у улози Мауриција и Мирјана Матић у улози Адријане
  • 9.6. СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА, поводом Дана школе АРТИМЕДИЈА
  • 10.6. НОРМА / ПРЕМИЈЕРА I
  • 10.6. ЖЕНИДБА / представа посвећена др Браниславу Војиновићу (1892–1951)
  • 11.6. КОНЦЕРТ ДЕЧЈЕГ ХОРА „ХОРИСЛАВЦИ“
  • 11.6. ЛАЖА И ПАРАЛАЖА / представа посвећена Драгомиру Јанковићу (1867–1944)
  • 11.6. X МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ МУЗИКЕ И ИГРЕ „АМАДЕУС“, концерт лауреата
  • 12.6. ЗАБАВА КОД МОЦАРТА, у извођењу Оперског студија „Борислав Поповић“
  • 14.6. ДОН КАРЛОС / представа посвећена Бранку Пивничком (1917–1983)
  • 17.6. СЕЋАЊЕ НА ГОРДАНУ ЈЕВТОВИЋ, аутор Владимир Јовановић, издавачи МПУС, Народно позориште у Београду и PRESS CLUB
  • 17.6. НОРМА / ПРЕМИЈЕРА II
  • 20.6. СУМЊИВО ЛИЦЕ / ПРЕМИЈЕРА
  • 20.6. ТРАВИЈАТА, гостују Клер Кулен(САД) у улози Виолете и Алберто Мастромарино(Италија) у улози Ж. Жермона
  • 24.6. ОТЕЛО, гостују: диригент Ђана Фрата (Италија), Никола Китановски у улози Отела и Евгенија Јеремић у улози Дездемоне
  • 24.6. МЕЂУИГРЕ, дипломска представа III године глуме Академије лепих уметности и мултимедија
  • 26.6. НУШИЋ – ТРИПТИХ дипломска представа прве генерације студената Института за уметничку игру, Београд
  • 28.6. МРТВЕ ДУШЕ, Н.В. Гогољ / АнаЂорђевић, гостује Народно позориште, Ниш
  • 28.6. ИЗ ЦИКЛУСА „ВЕЛИКАНИ БЕЛКАНТА“, вече посвећено Г. Доницетију, у организацији „Ars Kreativa“, под менторством Николе Китановског
  • 29.6. ЦИЈАНИД У ПЕТ, представа Академије лепих уметности и мултимедија
  • 30.6. ЗАВРШНИ ГАЛА КОНЦЕРТ
  • 30.6. МОНОЛОЗИ, завршни рад III године глуме Академије лепих уметности и мултимедија
Гостовања
  • 5.5. ИВАНОВ – Фестивал малих сцена, Ријека
  • 6.5. ИВАНОВ – Загреб
  • 8.5. СТАКЛЕНА МЕНАЖЕРИЈА – Студентски град
  • 26.5. КО ТО ТАМО ПЕВА – отварање Стеријиног позорја, Нови Сад
  • 26.5. ВЕЛИКА ДРАМА – Шабац
  • 29.5. ЕЛЕКТРА – Стеријино позорје, Нови Сад
  • 6.6. БИЗАРНО – Сусрети националних театара EX YU, Подгорица
  • 13.6. ИВАНОВ – МНТ ФЕСТ, Скопље
  • 16.6. БЕЛА КАФА – Позоришни маратон, Сомбор
  • 17.6. МАРИЈА СТЈУАРТ – Позоришни маратон, Сомбор
О
Т
В
О
Р
И
Т
Е
На репертоару
Све
Велика сцена
Сцена "Раша Плаовић"
Драма
Опера
Балет
По Ут Ср Че Пе Су Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30