Опера Народног позоришта у Београду - поделе за новембар

НА УРАНКУ, 4. новембар у 19,30

Станка

Марија Јелић

Раде

Марко Живковић

Анђа

Свјетлана Ђокић

Реџеп

Михаило Шљивић

Мујезин

Милан Панић

Глумац

Хаџи Ненад Маричић

Једна из народа

Драгана Томић Роксандић

Један из народа

Михаило Оташевић

Један из народа

Милош Милојевић

Диригент:  Стефан Зекић                                                                   

АИДА, 7. новембар у 20,00ГОСТОВАЊЕ У ЧАЧКУ

АИДА

Ана Рупчић

АМНЕРИС

Наташа Јовић Тривић

РАДАМЕС

Душан Плазинић

АМОНАСРО

Александар Стаматовић

РАМФИС

Ненад Јаковљевић

КРАЉ

Михаило Шљивић

СВЕШТЕНИЦА

Татјана Митић

ГЛАСНИК

Михаило Оташевић

Диригент: Ђорђе Павловић            

БОЕМИ 14. новембар у 19,30

Родолфо

Дејан Максимовић

Марсел

Владимир Андрић

Шонар

Љубодраг Беговић

Колин

Вук Матић

Мими

Невена Бриџен

Мизета

Иванка Раковић Крстоношић

Беноа

Михаило Шљивић

Алсиндор

Михаило Шљивић

Парпињол

Синиша Радин

Цариник

Предраг Глигорић

Диригент: Дејан Савић                                                                      

НА УРАНКУ, 15. новембар у 19,30

Станка

Евгенија Јеремић

Раде

Марко Живковић

Анђа

Дубравка Филиповић

Реџеп

Вук Зекић

Мујезин

Михаило Оташевић

Глумац

Хаџи Ненад Маричић

Једна из народа

Наташа Радовановић

Један из народа

Милан Панић

Један из народа

Вук Радоњић

Диригент:  Стефан Зекић                                                                   

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА 17. новембар у 12 Сцена „Раша Плаовић“

БАСТИЈЕН

Синиша Радин

БАСТИЈЕНА

Милица Лалошевић

КОЛАС

Милош Милојевић

КОЛИНА (глумица)

Бојана Бамбић

Госпођа прва виолина

 

Гђа-Гдин друга виолина

 

Господин виола

 

Гђа-Гдин виолончело

 

Господин обоа

 

Госпођа клавир

Нада Матијевић

Диригент: Стефан Зекић                                                                            

КАРМЕН, 20. новембар у 19,00

Кармен      

Драгана дел Монако

Микаела

Алекасандра Стаменковић

Дон Хозе   

Јанко Синадиновић

Ескамиљо   

Миодраг Д. Јовановић

Фраскита     

Иванка Раковић Крстоношић

Мерцедес

Ивана Живадиновић

Ремендадо

Дарко Ђорђевић

Данкаиро

Павле Жарков

Моралес

Мирослав Марковски

Зунига

Михаило Шљивић

Диригент: Зорица Митев Војновић  

 НАБУКО  27. новембар  у 19,30

НАБУКО               

Никола Мијаиловић, к. г.

АБИГАИЛА          

Сања Керкез

ЗАКАРИЈА

Иван Томашев

ФЕНЕНА

Љубица Вранеш

ИСМАИЛ             

Александар Дојковић

ПРВОСВЕШТЕНИК

Михаило Шљивић

АБДАЛО              

Михаило Оташевић

АНА                       

Марија Јелић

Диригент: Ђорђе Павловић                                                                             

ТРУБАДУР . 30. новембар у 19,30

ЛЕОНОРА            

Јасмина Трумбеташ Петровић

МАНРИКО               

Јанко Синадиновић

ГРОФ ЛУНА               

Жељко Андрић, к. г.

АЦУЧЕНА 

Јелена Влаховић

ФЕРАНДО                 

Драгољуб Бајић

ИНЕС

Татјана Митић

РУИЗ

Михаило Оташевић

ГЛАСНИК

Синиша Радин

СТАРИ ЦИГАНИН

Предраг Глигорић

Диригент:  Ана Зорана Брајовић                                                                   

КОШТАНА, 4. децембар у 19,30

Хаџи Тома

Ненад Јаковљевић

Ката

Наташа Јовић Тривић

Стојан

Марко Живковић

Стана

Биљана Јовановић

Арса

Дарко Ђорђевић

Васка

Свјетлана Ђокић

Митке

Миодраг Д. Јовановић

Коштана

Софија Пижурица

Гркљан

Милан Обрадовић

Салче

Жељка Здјелар

Марко

Вук Радоњић

Магда

Дубравка Филиповић

Софка

Катарина Радовановић

Коца

Исидора Стевановић

Први грађанин

Михаило Оташевић

Други грађанин

Филип Вучић

Трећи грађанин

Милош Милојевић

Полицаја

Никола Микић

Алил

Милан Панић

Асан

Димитрије Илић

Алтер его

Олга Олћан

Диригент: Ана Зорана Брајовић        

 

 

Прочитајте још вести