ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ - ПОДЕЛЕ ЗА ДЕЦЕМБАР

ТРУБАДУР 3. децембар у 19,30

ЛЕОНОРА            

Сања Керкез

МАНРИКО               

Душан Плазинић

ГРОФ ЛУНА               

Драгутин Матић

АЦУЧЕНА 

Драгана дел Монако

ФЕРАНДО                 

Иван Томашев

ИНЕС

Татјана Митић

РУИЗ

Дарко Ђорђевић

ГЛАСНИК

Слободан Живковић

СТАРИ ЦИГАНИН

Предраг Глигорић

Диригент: Дејан Савић                                                                              

 

БАЛ ПОД МАСКАМА  7. децембар у 19,30

Рикардо

Јанко Синадиновић

Ренато

Драгутин Матић

Амелија

Јасмина Трумбеташ Петровић

Оскар

Софија Пижурица

Улрика

Наташа Јовић Тривић

Силвано

Павле Жарков

Семјуел

Драгољуб Бајић

Том

Вук Матић

Судија

Игор Матвејев

Слуга

Данило Стошић

Диригент: Адриан Морар, к. г.                                           

 

СЕСТРА АНЂЕЛИКА/ ЂАНИ СКИКИ 10. децембар у 19,30

СЕСТРА АНЂЕЛИКА

Сестра Анђелика 

Александра Стаменковић Гарсија

Кнегиња

Дубравка Филиповић

Часна мајка

Јелена Петровић

Сестра надзорница

Татјана Митић

Учитељица нових иск.

Теодора Димитријевић

Сестра Ђеновјева 

Александра Петровић

Сестра болничарка

Јана Јовановић

Сестра Долчина 

Јелисавета Цвјетковић

Искушеница

Јелена Шкорић

Сестре милоснице 

Мина Ковач Марковић, Наташа Рашић

Преобраћенице

Милица Стојчев, Јелисавета Цвјетковић

Сестра Осмина 

Катарина Радовановић

Сестра Лучила

Маја Томашевић

Диригент: Ђорђе Станковић                                                  

 

ЂАНИ СКИКИ

Ђани Скики

Вук Зекић

Лаурета, његова кћи

Невена Павловић

Ринучо

Љубомир Поповић

Зита, Ринучова тетка

Дубравка Филиповић

Герардо

Слободан Живковић

Нела, његова ђжена

Невена Матић

Герардино, њихов син

Стеван Каранац

Бето

Никола Микић

Симоне

Михаило Шљивић

Марко, Симонов син

Павле Жарков

Ђиеска, његова жена

Љубица Вранеш

Мр Спинелоћо

Гаврило Рабреновић

Амантио ди Николао, нотар

Свето Кастратовић

Пинелино, обућар

Ђорђе Томић

Гучо, фарбар

Предраг Глигорић

Диригент: Ђорђе Станковић

 

ТОСКА 14. децембар у 19,30

ТОСКА

Свитлана Декар к.г.

КАВАРАДОСИ

Дејан Максимовић

СКАРПИЈА

Небојша Бабић, к. г.

ЦРКВЕЊАК

Павле Жарков

АНЂЕЛОТИ

Вук Матић

СПОЛЕТА

Данило Стошић

ШАРОНЕ

Гаврило Рабреновић

ТАМНИЧАР

Михаило Шљивић

ПАСТИР

Јована Белић

Диригент: Дејан Савић                                                             

Корепетитор: Срђан Јараковић

 

ТРАВИЈАТА  17. децембар у  19,30

Виолета Валери 

Снежана Савичић Секулић

Алфред Жермон 

Јанко Синадиновић

Жорж Жермон

Владимир Андрић

Флора  Бервоа 

Тамара Никезић

Анина  

Татјана Митић

Доктор Гренвил 

Свето Кастратовић

Барон Дуфол 

Павле Жарков

Гастон

Данило Стошић

Маркиз д’ Oбињи 

Михаило Шљивић

Ђузепе

Слободан Живковић

Комисионарио

Стеван Каранац

Диригент: Зорица Митев Војновић                                                    

 

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА 18.децембар  у 12 СЦЕНА РАША ПЛАОВИЋ

БАСТИЈЕНА

Невена Павловић

БАСТИЈЕН

Слободан Живковић

КОЛАС

Страхиња Ђокић

Диригент: Срђан Јараковић

                                               

ОТЕЛО  22. децембар 2016. у 19

ОТЕЛО

Душан Плазинић

ДЕЗДЕМОНА

Марија Папајоану, к. г.

ЈАГО

Драгутин Матић

ЕМИЛИЈА

Љубица Вранеш

КАСИО

Марко Живковић

РОДРИГО

Слободан Живковић

ЛОДОВИКО

Свето Кастратовић

МОНТАНО

Павле Жарков

ГЛАСНИК

Предраг Глигорић

Диригент: Дејан Савић                                                           

 

НАБУКО  24. децембар  у 19,30

НАБУКО                

Миодраг Д. Јовановић

АБИГАИЛА          

Сања Керкез

ЗАКАРИЈА

Иван Томашев

ФЕНЕНА

Александра Ангелов

ИСМАИЛ              

Александар Дојковић

ПРВОСВЕШТЕНИК

Михаило Шљивић

АБДАЛО               

Данило Стошић

АНА                       

Татјана Митић

Диригент: Зорица Митев Војновић                                    

 

ОЊЕГИН 28. децембар У ТЕМИШВАРУ

Оњегин

Никола Мијаиловић, к. г.

Татјана

Јасмина Трумбеташ Петровић

Олга

Наташа Јовић Тривић

Ленски

Дејан Максимовић

Ларина

Наташа Рашић

Филипјевна

Дубравка Филиповић

Грјемин

Драгољуб Бајић

Трике

Игор Матвејев

Ротни

Предраг Глигорић

Зарјецки

Ђорђе Томић

Диригент: Дејан Савић                                                           

 

СЛЕПИ МИШ  30. децембар у 19.30

Габријел фон Ајзенштајн

 Александар Дојковић

Розалинда

 Евгенија Јеремић

Франк

 Мирослав Марковски

Принц Орловски 

 Љубица Вранеш

Алфред

 Љубомир Поповић

Др Фалке

 Љубодраг Беговић

Др Блинд

 Данило Стошић

Адела

 Иванка Раковић Крстоношић

Ида

 Мина Ковач Марковић

Диригент: Стефан Зекић                                                     

Прочитајте још архивираних вести