ГАЛА КОНЦЕРТ ДРЖАВНОГ АКАДЕМСКОГ ТЕАТРА ОПЕРЕ И БАЛЕТА ЈЕКАТЕРИНБУРГ ИЗ РУСИЈЕ 30.09.

Гала концерт ансамбла Државног академског театра Опере и Балета Јекатеринбург из Русије биће одржан у понедељак 30. септембра (20,00) на Великој сцени.

Солисти овог угледног руског позоришта, основаног 1912. године, извешће делове, сола и дуете из класичних и савремених балета најпознатијих светских кореографа и композитора.
Театар је стекао репутацију једног од најбољих у Русији пре свега због сталног присуства врхунских уметника и музичара.
Прва балетска представа "Чаробна фрула" изведена је у фебруару 1914. године. На редовном репертоару Куће, поред савремених, налазе се и бројни класични балети као што су "Жизела", "Лабудово језеро", "Бајадера"...
Улазнице по цени од 1000, 900, 600, 400, 200 и 100 динара могу да се набаве на билетарници Народног позоришта.
М.Б.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМ

Рикардо Дриго
ЗАЧАРАНА ЛУТКА (THE FAIRY DOLL)
Pas de trois
Кореографија: Сергеј и Николај Легат
Солисти: Лариса Љушина, Иља Бородилин, Сергеј Крашченко

Холгер Симон Паули
СЛАВЉЕ У БРИЖУ (THE KERMESSE IN BRUGES)
Pas de deux
Кореографија: Аугуст Бурнонвил
Солисти: Елена Воробјева, Андреј Сорокин

Адолф Адам
КОРСАР (LE CORSAIRE)
Pas de trois
Кореографија: Маријус Петипа
Солисти: Јекатерина Панченко, Никита Москалетс, Денис Зајнтдинов

Оторино Респиђи
ПАСАКАЉА (THE PASSACAGLIA)
Кореографија: Слава Самодуров
Солисти: Лариса Љушина, Андереј Сорокин

Камиј Сен-Санс
СМРТ ЛАБУДА (LA MORT DU CYGNE)
Кореографja: Михаил Фокин
Солисткиња Аља Муратова

Георг Фридрих Хендл
CHARON’S WAY
Кореографија: Константин Кејхел
Солисти: Елена Воробјева, Сергеј Крашченко

Борис Асафјев
ПЛАМЕН ПАРИЗА (FLAMES OF PARIS)
Pas de deux
Кореографија: Василиј Вајнонен
Солисти: Елена Трубецкова, Денис Зајнтдинов

ПАУЗА

Лудвиг Минкус
ПАКИТА (PAQUITA)

Кореографија: Маријус Петипа
Пренео: Слава Мухамедов

Пакита Елена Кабанова
Лисјен Иља Бородулин

Соло: Аља Муратова, Елена Трубецкова, Лариса Љушина, Јекатерина Панченко, Светлана Чернусова, Олесја Мамилова
Соло варијације:
Најада и рибар Аља Муратова
Краљ Кандуле Елена Трубецкова
Армидин павиљон Лариса Љушина
Силфида Јекатерина Панченко
Извор Елена Кабанова
Балетски ансамбл: Дарија Абакумова, Ана Асанова, Анастасија Багајева, Светлана Черноусова, Дарија Черниш, Јекатерина Јегоровскаја, Јана Гузејева, Карина Кудојарова, Ксенија Мешкова
* * * * * *
Балет Јекатеринбуршког државног академског театра опере и балета
Управник Андреј Шишкин
Уметнички директор Балета Вјачеслав Самодуров
Заменик уметничког директора Балета Надежда Маљигина
Балет-мајстор Слава Мухамедов
Корепетитор Марија Горокова
Играчи
Прваци: Анастасија Багајева, Иља Бородулин, Елена Кабанова, Сергеј Крашченко, Никита Москалетс, Аља Муратова, Јекатерина Панченко, Андиј Сорокин, Елена Трубецкова, Елена Воробјева, Денис Зајнтдинов

Солисти: Светлана Черноусова, Лариса Љушина, Олесија Мамилова

Ансамбл: Дарија Абакумова, Ана Асанова, Дарија Черниш, Јекатерина Јегоровскаја, Јана Гузејева, Карина Кудојарова, Ксенија Мешкова